Malechka

"Bože brani ga od zla!"


05.07.2007.

МАЛЕЧКА

Ovo je pjesma po kojoj je blog dobio naziv!!!!Ujedno ovo je moja omiljena pjesma sa cd-a "Pratim te"

МАЛЕЧКА


Адреса не знам ни број, каде си ти
а јас сум сеуште твој, каде си
Љубов ме гризе, малечка
вака заборавен
откачен, отфрлен
живеам од спомени.

Рефрен:
Срцата полни, а утрото yвони
со љубовен звук, еден за друг
и како празник секој почнуваше ден
Бакнежи, прегратки, очи насмеани
Помниш ли сe што имавме
премногу среќа за да ни потрае.


Минливо и потрошно за тебе сум
подстанар во срцето, на крај на ум
љубов ме гори, малечка
признавам виновен
повреден, победен
живеам од спомени

Рефрен:

Срцата полни, а утрото yвони
со љубовен звук, еден за друг
и како празник секој почнуваше ден
Бакнежи, прегратки, очи насмеани
Помниш ли се што имавме
премногу среќа за да ни потрае х
2

Malechka
<< 07/2007 >>
nedponutosricetpetsub
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
MOJI FAVORITI

BROJAČ POSJETA
264221

Powered by Blogger.ba